THE DOğAL TAşLAR DIARIES

The doğal taşlar Diaries

The doğal taşlar Diaries

Blog Article

Doğal taşlarla ilgili sorulan en önemli sorulardan biri: “Doğal taş nasıl temizlenir?" Tabii ki su ve sabunla yapılan bir temizlikten bahsetmiyoruz Doğal taşların üstlerinde topladıkları fazla ve negatif olabilecek enerjiyi arındırmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bazı doğal taşların ise kendi kendilerini temizleme özellikleri bulunuyor.

Ayrıca diğer taşların enerjisini artırmak için de kullanıldıkları bilinmektedir. Göz ve kalp sağlığını iyileştirmek için kullanılır. Ametist taşı mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelmektedir.

Doğal taşlar ve özellikleri neler, hangi taşın ne gibi faydası var, frekansı bize uyan en iyi doğal taş hangisi gibi pek çAlright sorunun yanıtı makalemizde. Evet doğal taşlar milyonlarca yıllık uzun zaman dilimlerinde oluşumlarını tamamlamışlardır.

Elinizdeki taşı saf su ile akan suyun altında two-3 dakika yıkayabilirsiniz. Suyu israf etmemek için başka bir seçenekten bahsetmek istiyorum: Doğal taşınızı bir gece bir bardak temiz suya koyarsanız taşınız arınacaktır. Kimisi sağanak altında taş bırakır, kimisi taşlarla yıkanır. Bunlar sizin düşünceleriniz de olabilir.

Bizmut yer kabuğunda doğal olarak bulunur ve miktar olarak altın madeninden iki kat daha fazladır. Genellikle diğer madenlerinin erimesinden meydana

Gök mavisi ile doğanın yeşilinin birleşiminden oluşan kendine has bir rengi vardır. Denge taşı denme sebebi yer ve gök rengini içinde dengelediği içindir.

Doğası gereği dairesel olanlar (örneğin, okyanus dalgaları nedeniyle doğal olarak yuvarlanan) yapısal olarak dayanıklıdır. Doğal taşlar, elde edildikleri kaynaktan sahiplerine ulaşana kadar bulundukları her ortamın enerjisini çekerler

Kehribar doğal ağrı kesicidir içerisinde bulunan süksinik asit sayesinde teninize temas doğal taşlar ettiği anda faydasını göstermeye başlar.

Doğal taşlarla ilgili en güzel şey, enerjilerinin bedenimize direk olarak etki etmesidir. Doğal taşları takı olarak taksanız da, onlarla meditasyon yapsanız da veya sadece ev dekoru olarak kullanmak isteseniz de doğal taşların hayatınıza çOkay hızlı bir şekilde etki ettiğini göreceksiniz.

Kalbin yegane kristali Pembe (Rose Kuvars) kişinin kendini ve başkalarını sevmesini, kalp kırıklıklarının onarılmasını, duygularda dengeyi ve uyumu destekler. 

Pirit taşı asıl olarak toprak elementinin hakim olduğu bir taştır ancak güneş sıcaklığı ve kendi gücündeki zenginlik nedeniyle ateş enerjisinin etkisine geçiş yapar. Bu özelliği sebebiyle eylem, canlılık ve irade taşı olarak bilinir.

Sitrin taşı, bulunduğu ortama neşe ve sıcaklık getiren güçlü bir enerjisi vardır. Duygusal olarak zorlu anlarda avuç içerisinde sitrin taşını tutmak sakinleşmeyi sağlar. Bu taşla bağlantı kurulduğu zaman hayatın her alanında şans ve pozitif enerji kaynağı olur.

Yontulan doğal taşlar genellikle dekoratif olarak kullanılabilir. Bunun dışında daha detaylı şekiller verilerek, doğal taş kolye, doğal taş bileklik ve doğal taş yüzük şeklinde de kullanılabilir.

Kaplan gözü bereket getirmesini sağlarken, ay taşı ise huzursuzluğun ortadan kalkmasına lawnımcı oluyor. Bu taşların yanı sıra yengeç burcunun diğer doğal taşlarını da kullanması enerjisinin artmasına ve dengelenmesine propertyımcı olur.

Report this page